Oficiální internetový informační portál města Zábřeh

MestskyPles2013

Na plese města zahrají desítky hudebníků, zazpívá Jan Smigmator
Oblíbený reprezentační ples města Zábřeh nabídne tradičně pestrou směsici tanečních melodií různých hudebních žánrů v sobotu 23. února. Večeru budou dominovat především valčíky Johanna Strausse v podání téměř padesátičlenného hudebního tělesa, které vzniklo pod vedením dirigenta Pavla Doubravy speciálně pro tuto příležitost spojením hudebníků smyčcového komorního orchestru a zábřežského orchestru Moravia Big Band.
„Novinkou letošního plesu bude účast vynikajícího jazzového a swingového zpěváka Jana Smigmatora, který na současné hudební scéně s noblesou ztělesňuje odkaz swingových králů, jakými byli Frank Sinatra nebo Bobby Darin," uvedl Zdeněk David ze Zábřežské kulturní. Koncem loňského roku vydal Smigmator své debutové CD s příznačným názvem Swing Is Back, kterým se zařadil mezi současnou swingovou špičku.
Zatímco Moravia Big Band odehraje v samostatných hudebních blocích zejména moderní jazzové či swingové skladby a muzikálové melodie, populární hity středního proudu, ale i lidovky zazní v podání kapely Kreyn, která se v Zábřehu představí vůbec poprvé. Program plesu zpestří svými vstupy taneční skupina Jehlan, olomoucká skupina orientálního tance Jahanara a barmanská show. Návštěvníky plesu jistě potěší i zajímavá výzdoba, hodnotná tombola a možnost občerstvení formou švédských stolů, které je v ceně vstupenky.
Kulturní dům se pro hosty reprezentačního plesu otevře o půl osmé, večer oficiálně zahájí starosta města Zábřeh František John ve 20 hodin.