Oficiální internetový informační portál města Zábřeh

Zábřežský food festival JÍDLO NA ULICI opět láká na speciality mezinárodní kuchyně a místní dobroty

PDF Tisk Email

V sobotu 20. května vypukne 2. ročník zábřežského Jídlo na ulici - plakátfood festivalu, kterému pořadatelé dali název JÍDLO NA ULICI. Čeká vás den ve znamení skvělého jídla a vína, ale také spoustu zábavy. Je libo burger s pečeným masem a kozím sýrem, čerstvý grilovaný nebo uzený pstruh, krevety obalené v těstíčku, legendární vietnamské bun bo nam bo, španělskou paellu a tapas, italské těstoviny, veganské těstoviny, nejrůznější polévky, hmyzí speciality, nebo jen poctivý flák masa z grilu? To vše ve výborné kvalitě. Ochutnáte také tradiční kuchyni našich babiček, která je přímo spojena s naším regionem. Atmosféru celého dne hudebně doprovodí dj’s Wentoline a Cmeen.

Na své si příjdou i milovníci sladkého. Těšte se na ty nejlepší cupcakes, muffiny, vafle, palačinky, sladké tvarůžkové dobroty, domácí čokoládu z malé rodinné manufaktury a ty nejlepší dorty… A co takhle trošku jiná úprava kávy? Vedle klasického espressa a cappuccina to bude flat white a filtrovaná káva… Popíjet budete moravské, francouzské a italské víno, a protože bude květen, ochutnáte také růžová vína a frizzante.

Dětský koutek bude vonět a chutnat sladce… Děti si budou moci nazdobit cupcake nebo perníčky a zpracovat barevný marcipán.

Zažijte město jinak. Přijďte ochutnat kvalitní jídlo, které se bude připravovat přímo na ulici, a zažít netradiční „piknik“ se svými přáteli.

Akce je pro všechny, kdo se chtějí dobře najíst, rádi zkouší nové chutě a chtějí se dozvědět zajímavosti o kvalitním a netradičním jídle v atmosféře pohody v centru města Zábřeh. Přijděte se svou rodinou, pozvěte své přátele, kamarády, známé a prožijte krásný a netradiční den v našem městě.

Sobota 20. května 2017, od 10 do 18 hodin, dokud se vše nesní... Ulice Farní a prostory kolem Kapří fontány, Zábřeh

Food festival JÍDLO NA ULICI pořádá spolek Na Talíři. Vstupné zdarma!
-->  https://www.facebook.com/jidlonaulici/