Oficiální internetový informační portál města Zábřeh

Olomoucký kraj pořádá semináře k dotačnímu programu Kotlíkové dotace

PDF Tisk Email

Olomoucký kraj zve všechny zájemce na informační semináře k dotačnímu programu Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji II., který byl vyhlášen dne 19. září 2017. Na seminářích seznámí pracovníci krajského úřadu občany s podmínkami dotačního programu, bude prezentována žádost, způsob jejího vyplnění a další potřebné informace. Občané budou mít možnost vznést své dotazy a individuálně konzultovat problematiku kotlíkových dotací. Semináře se budou konat ve 14 městech Olomouckého kraje. Rozpis termínů ke stažení zde: seminář_kotlíkové_dotace_OK.png. V Zábřeze se tento seminář uskuteční v pondělí 2. října od 13 do 16 hodin v prostorách Střední školy, Základní školy, Mateřské školy a DD Zábřeh (Sušilova 40). Veškeré informace naleznete na webových stránkách Olomouckého kraje www.kr-olomoucky.cz/kotlikovedotace.

Finanční podpora dotačního programu Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji II. je zaměřena na výměnu kotlů 1. a 2. emisní třídy na pevná paliva s ručním přikládáním v rodinných domech na území celého Olomouckého kraje. Peníze bude možné poskytnout na pořízení tepelného čerpadla, plynového kondenzačního kotle nebo kotle na pevná paliva. Podporu však již není možné poskytnout na kotel výhradně na uhlí ani kombinovaný kotel (uhlí/biomasa) s ručním přikládáním. Žádost o poskytnutí dotace je nutné vyplnit výhradně elektronicky.

Příjem žádostí bude zahájen dne 24. října 2017 od 10 hodin. Od tohoto data bude zpřístupněn portál pro elektronickou evidenci žádostí. Kraj bude přijímat žádosti až do 30. listopadu 2017 do 12 hodin. Následně do 10 pracovních dnů od elektronické evidence žádosti je nutné doručit zaevidovanou žádost také  v listinné podobě – originál podepsaný oprávněnou osobou (příjemcem nebo zplnomocněným zástupcem příjemce), a to spolu s požadovanými přílohami. Podrobné informace jsou uvedeny v záložce Dotační program Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji II., včetně vzorových formulářů, návodu na vyplnění elektronického formuláře žádosti a její následnou evidenci. Své dotazy můžete posílat na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , případně se můžete obracet na kontaktní osoby.

Aktualizováno Pondělí, 25 Září 2017 10:11