Oficiální internetový informační portál města Zábřeh

Dostupnost sociální služby azylové domy pro muže a ženy pro cílovou skupinu osob bez přístřeší na Zábřežsku

PDF Tisk Email

 

Realizace probíhá v rámci projektu „Zajištění vybraných služeb sociální prevence v Olomouckém kraji“

Registrační číslo: CZ.1.04/3.1.00/05.00085

Částka: 735.000,- Kč

Doba realizace projektu: 1.1.2015 až 30.09.2015

Popis projektu

Azylový dům pro muže a ženy poskytuje sociální zázemí a jistotu lidem, kteří se ocitli bez přístřeší nebo v jiné nepříznivé životní situaci. Nabízí svým uživatelům pomoc při hledání cesty jak řešit problémy a obtížné situace a poskytuje klientům příležitost k jejich začlenění do společnosti. Je umístěn v přízemí budovy na ulici Tunklova 5, Zábřeh. V prvním patře tohoto objektu sídlí Sdružení dobrovolných hasičů, krizový a sociální byt města Zábřeh.

Azylový dům pro muže a ženy má k dispozici sedm pokojů, které jsou po dvou až třech lůžkách. Každý pokoj je vybaven lůžky, skříněmi, stolem, židlemi a lednicí. K dispozici je také společná kuchyň. Nachází se zde také 2 koupelny se sprchovým koutem a WC, zvlášť pro muže a pro ženy. Uživatelé mohou využívat automatickou pračku, 2 zabudované vařiče, mikrovlnou troubu, troubu na pečení, žehličku, žehlicí prkno, sušáky na prádlo, apod. Uživatelům jsou poskytovány čisticí prostředky. V přilehlých venkovních prostorách je umístěno zázemí pro sušení prádla, společné posezení, skupinové a sportovní aktivity.

Azylový dům funguje na principech diskrétnosti, nestrannosti a nezávislosti. Služby jsou poskytovány celoročně, nepřetržitě, po dobu 24 hodin denně. Poskytovaná služba zahrnuje tyto činnosti: vytvoření podmínek pro samostatnou přípravu stravy, ubytování po dobu zpravidla nepřevyšující 1 rok, umožnění celkové hygieny těla, vytvoření podmínek pro zajištění úklidu, praní a žehlení osobního prádla, výměny ložního prádla, pomoc při vyřizování běžných záležitostí vyplývajících z individuálních plánů, pomoc při obnovení nebo upevnění kontaktu s rodinou a pomoc a podpora při dalších aktivitách podporujících sociální začleňování osob včetně uplatňování zákonných nároků a pohledávek.

V azylovém domě budou zaměstnáni 3 pracovníci. Vedoucí azylového domu v kumulaci se sociálním pracovníkem a 2 pracovníci v sociálních službách.

Cíle projektu

Cílem sociální služby je snížit závislost uživatelů na sociální službě a zvýšit schopnost jejich návratu do přirozeného sociálního prostředí. Podporovat vztahy klientů s vlastními rodinami, poskytovat kvalitní poradenství a nabízet možnosti řešení problémů tak, aby byli schopni řešit svou situaci vlastními silami. Pomoci klientům znát svá práva a povinnosti a orientovat se v právních předpisech. 

Forma poskytování sociální služby - pobytové

Realizátor projektu: Olomoucký kraj, IČ:60609460

Poskytovatel služby: Město Zábřeh IČ: 00303640

Kontaktní osoba: Mgr. Gabriela Daříčková, tel.: 583 468 171, mobil: 734 702 087, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

 

 

Aktualizováno Pátek, 20 Listopad 2015 10:03
 

Kontakty MěÚ Zábřeh


Městský úřad Zábřeh

Telefon: 583 468 111
E-mail: posta@muzabreh.cz
Fax: 583 416 505
ID datové schránky: hk9bq2f (město Zábřeh, OVM)

Další informace