Oficiální internetový informační portál města Zábřeh

Orgány krizového řízení- zákl. informace:

PDF Tisk Email

Zákon 240/2000 Sb., § 24

Bezpečnostní rady

Bezpečnostní rada kraje,  bezpečnostní rada obce s rozšířenou působností (ORP) a bezpečnostní rada obce   jsou poradními orgány zřizovatele pro přípravu na krizové situace.

Předsedou bezpečnostní rady kraje je hejtman, který jmenuje členy bezpečnostní rady kraje; předsedou bezpečnostní rady obce s rozšířenou působností je starosta ORP , který jmenuje členy bezpečnostní rady ORP, předsedou bezpečnostní rady obce je starosta obce, který jmenuje členy bezpečnostní rady obce

Bezpečnostní rada ORP Zábřeh byla zřízena starostou ORP Zábřeh, jako poradní orgán pro přípravu na řešení krizových situací ve správním obvodu obce s rozšířenou působností.

Krizový štáb

Krizový štáb ORP Zábřeh je pracovním orgánem starosty ORP Zábřeh. Předsedou krizového štábu je starosta ORP Zábřeh, který podle potřeby jmenuje další členy krizového štábu.

Je svoláván operativně, zejména k projednání zásadních záležitostí týkajících se řešení krizové situace a přijetí krizových opatření spojených s nezbytným omezením základních práv a svobod.

Aktualizováno Středa, 12 Duben 2017 09:33